SALAMANDER® bluEvolution® 92

Profil SALAMANDER ® bluEvolution ® je vysoko kvalitný stabilný profil určený pre nízkoenergetické a pasívne prevedenie stavieb. Rad STANDARD sa vyznačuje klasickou čistou líniou, rad ELEGANT ladnou oblou krivkou. Výrobky z profilu SALAMANDER ® bluEvolution ® patria k absolútnej svetovej špičke.

PRESTUP TEPLA OKNOM UW:
0,74 W/m2K pri skle Ug=0,5

STAVEBNÁ HĹBKA:
92 mm

Počet tesnení:
3

IZOLAČNÉ TROJSKLO AGC®

Štandardne s teplým plastovým rámčekom
Ug 0,5 W/m2K.

POZINKOVANÁ OCEĽOVÁ ARMATÚRA

Zaisťuje pevnosť a stabilitu po obvode celého krídla.

STREDOVÉ TESNENIE

Podstatne znižuje vplyv klimatických podmienok a vlhkosti a tým zaisťuje vyššiu kvalitu izolácie otvorovej výplne.

CELOOBVODOVÉ KOVANIE SIEGENIA-AUBI® či MACO®

Štandardne s mikroventiláciou a bezpečnostnými bodmi.

UZAVRETÁ POZINKOVANÁ OCEĽOVÁ ARMATÚRA

Zaisťuje pevnosť a stabilitu po obvode celého rámu.

PÄŤKOMOROVÝ PODKLADOVÝ PROFIL

Päťkomorový podkladový profil s pryžovým tesnením, ktoré zabraňuje priepustnosti vlhkosti, úniku tepla a prúdeniu vzduchu v parapetnej rovine. Tento profil má druhú a piatu komoru vyplnenú polystyrénom, čím je dosiahnutá jeho nízka tepelná priepustnosť.

PROFIL TRIEDY „A“ PODĽA ČSN EN 12608

Hrúbka vonkajších stien 3 mm s výrobnou toleranciou ± 0,2 mm.

MENEJ NÁKLADOV NA ENERGIE

Šestkomorový systém s dorazovým tesnením ponúka dlhodobo tie najlepšie tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti.

SVT KÓDY

Produkt splňuje legislatívne požiadavky a technické parametre zaisťujúce ekologickú šetrnosť a jej prínos.
Uf = 1,0 – 0,94* W/m2K
Ug = 0,80 > Uw = 0,92
Ug = 0,50 > Uw = 0,74

* Uf = 0,94 W/m2K s termovýstuhou. Možnosť nahradiť klasickú výstuhu.

Farby

Farby

Farby

Izolačné zasklenie

Kovanie

Kovanie

Ponuka štandardných farieb pre plastové okná

Ponuka neštandardných farieb pre plastové okná

Technické a farebné varianty – Siegenia Titan AF

Technické varianty: Okenné kovanie s priznanými závesmi, so skrytými závesmi, so štandardnou bezpečnosťou, s vysokou u bezpečnosťou (až do triedy bezpečnosti RC3)

Farebné prevedenia: Povrchová úprava Titan Silber ponúka vysokú odolnosť voči všeobecným vplyvom životného prostredia ako je dážď, vietor, prach a vzdušná vlhkosť. Vďaka svojim 3 vrstvám dosahuje odolnosť 480 hodín proti červenej hrdzi podľa podmienok testu v soľnej komore podľa DIN 50021SS. Antikorózna ochrana vďaka osvedčenej nanotechnológii od firmy SIEGENIA zabezpečuje vysoko hodnotný, strieborný lesklý vzhľad. Povrchová úprava neobsahuje šesťmocný chróm a je tak ohľaduplná k životnému prostrediu a je recyklovateľná. Kovanie Titan AF-X je nerezové kovanie, takže má všetky výhody tohto kvalitného kovu – štýlový moderný vzhľad a mimoriadne dlhú životnosť. Oproti iným kovaniam je odolné proti korózii aj vtedy keď je povrch kovania poškodený.

Technický popis:

Kovanie Titan AF obsahuje komfortný hríbový čap, ktorý zaručuje ľahké, bezchybné ovládanie, uzatvára okná a dvere skutočne tesne a v kombinácii s novou generáciou protikusov redukuje opotrebenie. Vďaka svojmu samočinnému výškovému nastaveniu zabraňuje časovo a nákladovo náročným reklamáciám. Tolerancie v drážke na kovanie v rozsahu 10 – 15 mm vyrovnáva otočný hríbový čap samočinne. To maximálne znižuje potrebu nastavovania pri výrobe a montáži a zvyšuje dobrý pocit pri ovládaní.

Zdvíhač krídla s valčekom „Inliner“ umožňuje čistý a komfortný nábeh krídla do rámu.Je dodávaný ako štandardný diel alebo ako diel pre dodatočné zabudovanie. Je vhodný pre všetky tipy a veľkosti okien.
Závesy Titan AF upútajú skvelým dizajnom aj vysokou bezpečnosťou. Sú osadené v plastových ložiskách, čím sa znižuje riziko trenia. Všetky skrutky sú skryté. Montáž nožnicových závesov sa uskutočňuje jednoduchým zaklapnutím do otvoru na ramene nožníc a umožňuje bezproblémové otočenie do požadovaného smeru. Integrovaná brzda zabraňuje samovoľnému otáčaniu krídla v otvorenej polohe, napr. pri prievane. Čap nožnicového závesu nie je možné vytiahnuť, čo zabezpečuje ochranu proti vyrazeniu v sklopenej polohe.

Štulpová prevodovka disponuje ochranou proti posunutiu, ktorá účinne zabraňuje vlámaniu. Tvarovo pekné funkčné predĺženie páčky určené na nasadenie zaručuje jednoduchú ovládateľnosť pri veľkých krídlach a tiež pri krídlach s vysokou odolnosťou voči vlámaniu.

Možnosti použitia:

Drevené aj plastové okná a balkónové dvere otváravé, otváravo-sklopné, sklopné, pravouhlé, oblúkové, skosené, trojuholníkové.