Hliníkové posuvné systémy

Posuvný systém je určený predovšetkým pre vonkajšie konštrukcie a bol vyvinutý pre najnáročnejších zákazníkov. Splňuje vysoké požiadavky na izolačné vlastnosti a súčasne ponúka vysoký komfort ovládania. Jednoducho tak môžete otvoriť takmer celú stenu Vášho bývania a omnoho viac tak prepojiť Váš domov s terasou a exteriérom. Medzi veľké výhody systému patrí možnosť elegantného zapustenia do podlahy, čím je docielené minimálnej špáry medzi podlahou a rámom.

Hliníkové zdvižné posuvné dvere značky PONZIO® sú tepelne izolovaným posuvným systémom s detailne prepracovaným konceptom, ktorý splňuje vysoké očakávania užívateľa, vysokou kvalitou, izoláciou a disponuje veľmi ľahkým ovládaním. Štruktúra profilov umožňuje prevedenie stabilných velkorozmerových konštrukcií a to až šestkrídlových o maximálnej hmotnosti krídla 400 kg. Jedná sa o trojkomorové profily s prerušeným tepelným mostom. Polyamidový tepelný most je vystužený sklenými vláknami. Tento systém je perfektne odolný voči nepriaznivým klimatickým vplivom.

Stavebná hĺbka rámu (1-kolajnica):
160 mm

Stavebná hĺbka rámu (2-kolajnice):
160 mm

Stavebná hĺbka rámu (3-kolajnice):
247 mm

Stavebná hĺbka krídla:
67 mm

Výška rámu:
47 mm

Výška krídla:
94 mm

Pohladová výška:
125 mm

Uw
(verzia „HI“ 1,2 – 1,6)

Zasklenie/Výplne

izolačné dvojsklo alebo izolačné trojsklo so súčiniteľom prestupu tepla Ug až 0,5 W/m2K. Hĺbka zasklievacej drážky 12 – 51 mm.

Značkové kovania a zámky

PONZIO® a G-U®. Varianty: klučka-mušla alebo klučka-klučka s cylindrickou obojstrannou vložkou FAB®

Tesnenie

s predĺženou životnostou (EPDM).

Maximálné rozmery

š x v: 3300 x 2200 mm alebo 1600 x 3000 mm. Rozmery je nutné vždy konzultovať!

Kovanie

Kovanie

Kovanie HSportal

Posuvné kovanie so zdvihom krídla

Vyspelá technika: 19 m široké presklenia s posuvnými dverami.

Posuvné prvky, ktoré vedú na balkón, do záhrady alebo na terasu, sú súčasným trendom a zvyšujú svojimi veľkoplošnými krídlami kvalitu vášho bývania a života.

S posuvným kovaním so zdvihom krídla HS PORTAL vytvoríte vo svojom domove otvorenú atmosféru plnú svetla. Prostredníctvom vysokohodnotných detailov nášho kovania zažijete maximálne pohodlie. Vďaka dlhoročnej kompetencii vo vývoji je jeho technika tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia.

Realizovať je možné až 19 m široké presklenie s 12 m širokým priechodom. Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19 mm. Prechod je tak plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov, Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa tak i vysoké požiadavky na úsporu nákladov a komfort bývania.

 

Prednosti HS-PORTALu:

 • dodávané v modulárnom systému HS-PORTAL 200/300/400.
 • voľba vyššej koróznej odolnosti s povrchovou úpravou Edelstahl-Look (vzhľad nerezu) pre HS-PORTAL 300 a 400, ktorý ako jediný produkt vo svojej triede touto špeciálnou ochranou disponuje.
 • bezpečne, komfortne a pritom ľahko ovládateľný aj pri hmotnosti krídla 400 kg.
 • tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií.
 • kľučkou ovládateľné špárové vetranie zaručuje optimálnu výmenu vzduchu.
 • odolnosť proti vlámaniu je modulárne až do triedy bezpečnosti WK2.
 • Cena energie neustále stúpa, rovnako ako zákonné požiadavky na izolačné hodnoty nehnuteľností. V programe HS-PORTAL preto SIEGENIA-AUBI vyvinula pre posuvné dvere so zdvihom prahovú lištu, ktorá spĺňa vysoké požiadavky na úsporu nákladov a komfort bývania: nová prahová lišta HH-7642-06.
 • Optimalizovaná tepelná izolácia je lepšia ako požiadavky nariadenia pre úsporu energií – a je súčasne bezbariérová podľa DIN 18025. Prahová lišta vysoká iba 19 mm zabezpečuje spoľahlivo bezbariérový prechod.
 • Nová prahová lišta pre drevené a plastové elementy sa dodáva v rôznych dĺžkach až do 6700mm, a možno ich v prípade bez problémov predĺžiť spojovacími dielmi z ocele.
 • ako jediný na trhu disponujeme možnosťou posilovača otvárania a zatvárania
 • možnosť elektrického ovládania zdvihu a posuvu

 

Kovanie PSK

Moderné sklopno-posuvné dvere bez nuteného ovládania

Moderné sklopno-posuvné dvere poskytujú moderný priestor pre život a vyššiu kvalitu bývania. Prinášajú viac svetla, slobody a komfortu do vášho domova. Inteligentná technika kovania SIEGENIA-AUBI ponúka vyspelé konštrukcie pre sklopno-posuvné elementy, ktoré šetria miestom a poskytujúvysoký komfort ovládania. Dokonca veľké sklopno-posuvné dvere je možné nenáročne a ľahko otvárať a zatvárať. Špeciálne vyvinuté pre malé a stredné veľké krídla umožňuje kovanie PSK PORTAL 160 vďaka vyvinutej technológií jednoduchú a nekomplikovanú obsluhu.

Po otočeníergonomicky tvarovanej kľučky o 90 stupňov sa krídlo dostane do posuvnejpozície. Ďalším otočením sa krídlo dostane do sklopnej polohy. Ovládanie PSK PORTAL 160 je ako pri bežnom otváravo-sklopnom okne. Už v základnej verzii ponúka SIEGENIA-AUBI kovanie pre veľké rozmery a vysokú bezpečnosť. Štandardne je dodávané s dielmi pre základnú bezpečnosť. Aj pri sklopno-posuvných kovaniach so základnou bezpečnosťou je vyvesenie krídla pri prípadnom vlámaní